ورود به حساب کاربری

ایمیل *
کلمه عبور *

ثبت نام

ایمیل (نام کاربری) *  
تکرار کلمه عبور *    
کلمه عبور *  
کد را وارد نمایید *
با عمده قوانین موافقت می گردد. دریافت ایمیل های مرتبط با عضویت و خدمات وکسپیم
  تولید عایق فوق الکترونیک یک سرمایه گذاری مطمئن
  تولید عایق فوق الکترونیک یک سرمایه گذاری مطمئن
  دوشنبه 27 آذر 1396 25 : 11 تعداد بازدید ها : 552 کد خبر : 1678

  امروزه انواع عایق‌های الکتریکی که درصنعت به کار برده می‌شوند رو به افزایش و پیشرفت می‌باشد علاوه بر این کاربرد عایق‌ها در ساخت ژنراتورها، موتورها ،‌ترانسفورماتورها ، برقگیرها، خازنها، کابل‌ها، کلیدهای فشار قوی، و سایر تجهیزات فشار قوی بسیار گسترده است. به دلیل کاربرد زیاد این محصول تولید آن میتواند یک سرمایه‌گذاری خوب بشمار آید

  برخی مواد همچون شیشه، کاغذ یا پلی تترافلوئورواتیلن، عایق‌های الکتریکی بسیار خوبی هستند. با وجود اینکه مواد دیگر ممکن است مقاومت الکتریکی پایین‌تری داشته باشند. در کل صنعت عایق مدتهاست که توجه کشورهای پیشرفته را به خود معطوف نموده است.

   

  معرفی محصول

  به گزارش وکسپیم به نقل از دریک آنلاین، محصول طرح حاضر تولید عایق فوق الکترونیک می‌باشد که گسکت تفلون- فایبرگلاس به ‌عنوان محصول تیپ، مورد بررسی قرار گرفته است.

  عایق الکتریکی ماده‌ای است که به میدان الکتریکی پاسخ نداده و در برابر جریان بارهای الکتریکی کاملاً مقاومت می‌کند. در عمل عایق کامل وجود ندارد، بنابراین مواد دی‌الکتریک با ثابت دی‌الکتریک بالا را عایق الکتریکی می‌نامند. در مواد دی‌الکتریک الکترون‌های والانس به‌شدت به اتم‌هایشان وابسته‌اند. این مواد در تجهیزات الکتریکی همچون عایق‌ها یا عایق‌بندی به‌کار می‌روند. از عایق الکتریکی برای حمایت از رسانای الکتریکی یا جداسازی آن استفاده می‌شود، بدون آنکه جریانی از درونش عبور کند. برخی مواد همچون شیشه، کاغذ یا پلی‌تترا فلوئورو اتیلن، عایق‌های الکتریکی بسیار خوبی هستند. پلی‌تترا فلوئورو اتیلن پلیمری ترموپلاستیک با وزن ملکولی بسیار بالاست، که اتم‌های فلوئور و کربن آن با پیوندهای بسیار محکم به‌یکدیگر متصل می‌باشند. این مولکول بسیار سخت با نام تجاری تفلون و علامت اختصاریP.T.F.E ، با توجه به خواص پلاستیکی بسیار زیاد آن، مانند مقاومت در حرارت بالا، مقاومت در مقابل عوامل شیمیائی، حلال‌ها و در برابر چسبندگی، خواص دی‌الکتریک بالا و غیر سمی بودن، دارای کاربردهای گسترده‌ای می‌باشد. از جمله در زمینه عایق‌های الکتریکی ماده بسیار با ارزشی به‌شمار می‌رود. در همین راستا برای بهبود خواص و عملکرد تفلون، موادی با ثابت دی‌الکتریک بالا مانند الیاف شیشه در ابعاد نانو، به آن افزوده می‌شود تا سطح ثابت دی‌الکتریک تفلون مخلوط، بیش از پیش ارتقا یافته و عایقی با خواص فوق الکترونیک ایجاد گردد.

   

  بررسی بازار

  عایق‌های الکتریکی مختلف مانند کاغذ، شیشه، سرامیک، تفلون و … از محصولات ضروری و پرکاربرد در صنایع به‌شمار می‌روند. که از این میان، مصرف تفلون به‌شکل گسکت، از باقی عایق‌ها پیشی گرفته است، به‌گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود در صنعت مدرن، مشکلات جدی در زمینه تامین واشر برای کاربردهای قابل توجه آن در محورهای چرخنده شیرهای برقی، نیروگاه‌های حرارتی و صنایع غذایی ایجاد خواهد شد. با توجه به پیشرفت روز افزون صنایع در کشور، نیاز به سرمایه‌گذاری‌های درخور در بخش تامین قطعات و لوازم اولیه و جانبی صنایع، با تکیه بر مهارت و دانش فنی متخصصین داخلی وجود دارد، تا سیر صعودی واردات بی‌رویه محصولات بی‌کیفیت خارجی و خروج ارز از کشور مهار، و به ‌معنای واقعی کلمه در مسیر “خودکفایی” کشور در برخی صنایع، گام برداشته شود.

   

  نیازمندی‌های اجرای طرح

   

  عایق حرارتی فوق سبک

   

  مزایای اجرای طرح

  از جمله ویژگی‌های طرح می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • تامین بخشی از نیازهای اولیه و ضروری صنایع داخلی و کمک به کاهش خروج ارز از کشور.

  • امکان بسط خط تولید جهت ارائه محصولات مشابه برای موارد مصرف گسترده‌تر.

  • کاربردهای قابل توجه در نیروگاه‌های حرارتی و صنایع غذایی

   

   

  All Rights Reserved Wexpim.com ©2017

  Development By Zeus